Vessel Desktop

Kompaktowy system Mesolaser Vessel Desktop 1064/532nm został opracowany do szerokiej gamy zabiegów usuwania naczynek na całym ciele a w szczególności na twarzy. Laser long-pulse Nd:YAG 1064/532nm jest uważany za najlepszy do zamykania różnorodnych naczynek na twarzy i ciele ze względu na najmniejszy poziom pochłaniania go przez barwnik zawarty w skórze – melaninę. Problem odbarwień przy zastosowaniu tego lasera praktycznie nie istnieje. Pozwoli on znacząco rozszerzyć zakres zabiegów oferowanych w Państwa gabinetach.

  • Wiązka 532 nm znajduje jest sowanie przy leczeniu zmian naczyniopochodnych, zmian barwnikowych, zmian skórnych, trądziku.
  • Wiązka 1064 nm znajduje zastosowanie przy leczeniu głębiej położonych oraz większych naczyń krwionośnych (0,5-1,5 mm średnicy).

Mesolaser Vessel Desktop zastał opracowany z myślą o zastosowaniu głównie w gabinetach kosmetycznych. Niska absorpcja fali Nd:YAG przez skórę pozwala prowadzić zabiegi przy różnych fototypach skóry i  zapewnia komfort i bezpieczeństwo . Dodatkową zaletą jest niewielkie wytwarzanie ciepła na zewnętrznej warstwie skóry, co redukuje potrzebę intensywnego chłodzenia.

Nasze wieloletnie doświadczenie zwóciło nam uwagę na brak na rynku ekonomicznego a zarazem skutecznego urządzenia do zamykania naczynek. W oparciu o sprawdzony przez wiele lat model Vessel Tower powstał nowy model Desktop. Jest nowoczesną konstrukcją o możliwościach dostosowanych do wykorzystania w gabinetach kosmetycznych przez kosmetologów i kosmetyczki.

Urządzenie posiada certyfikat FDA (Federal Drug Agency w USA), oraz certyfikat medyczny CE zgodny z dyrektywą 93/42/EEC wydany przez niemieckie laboratorium notyfikowane TUV SUD, klasyfikujący urządzenie w klasie medycznej IIb co gwarantuje najwyższy poziom testów bezpieczeństwa aparatu jak również jakości jego konstrukcji i działania.

Parametry urządzenia:

  • Długość fali świetlnej 532/1064nm
  • Gęstość energii 10 – 120J/cm2
  • Długość impulsu 1 – 30msec.
  • Czestotliwość powtarzania impulsów 0,5 – 1 – 2Hz
  • Pilot laserowy HeNe 635nm o średnicy 1mm z regulacją jasności
  • Kolorowy ekran dotykowy LCD
  • Wielkość plamki zabiegowej regulowana 1 – 4mm

Podczas procesu zamykania naczynek za pomocą specjalistycznego lasera Nd:Yag Mesolaser Vessel światło lasera dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez hemoglobinę zawartą w czerwonych krwinkach i zamieniane na energię cieplną. Pod wpływem ciepła z tkanki odparowuje woda a ścianki naczynka koagulują się i są wchłaniane przez organizm. W celu usunięcia zmian naczyniowych na twarzy konieczne jest wykonanie od 1-4 zabiegów co 2-4 tyg. Klasyczne naczynka, pajączki , naczyniaki itp. likwidowane sa najczęściej podczas jednej wizyty.

Wyjątkowa skuteczność i precyzja wykonywanych zabiegów osiągana jest między innymi dzięki możliwości ustawienia bardzo małej plamki zabiegowej. Promień lasera skutecznie przenika do interesujących nas obszarów nie naruszając powierzchni skóry. Dzięki specjalnemu pilotujacemu „celownikowi” laserowemu który pomaga nam w dokładnym wycelowaniu wiązki zabiegowej śledzenie naczynia jest proste i doskonale widoczne.

Na poniższym filmie przedstawiamy zabieg zamykania naczynek w powiększeniu.

zamykanie naczynek Mesolaser Vessel

Przedstawiamy efekty kilku typowych zabiegów wykonywanych za pomocą Mesolaser Vessel w naszym gabinecie firmowym.