Najnowszy Mesolaser Pico11

Wysokiej klasy laser do usuwania tatuażu Mesolaser Pico11 jest niespotykanym w tej klasie i cenie produktem na naszym rynku. Można go porównywać jedynie do najwyższej klasy laserów których wartość jest wielokrotnie większa.
Mesolaser Pico11 wykorzystuje technologię ultrakrótkich impulsów o mocy sięgającej ok.2MW aby uderzyć w barwnik z dużą siłą, co prowadzi do jego rozpadu na drobne cząsteczki z jednoczesnym znaczącym ograniczeniem wystąpienia efektu cieplnego w tkankach. Barwnik zostaje rozbity na bardzo drobne fragmenty, a następnie jest wydalany przez organizm.
Laser jest przeznaczony do usuwania tatuażu , przebarwień oraz znamion barwnikowych. Z pomoca głowicy frakcjonującej PicoTop doskonale sprawdza się podczas zabiegów peelingów węglowych oraz zabiegów typu „Cold Rejuvenation”. Pracuje z bardzo dużą prędkością aż 10 Hz przy maksymalnej plamce roboczej 9 mm średnicy. Jego komputer przelicza zadane parametry tak aby przy zmianie plamki na mniejszą lub większą móc dostosować moc impulsu tak, aby osiągnąć wymaganą gęstość energii w J/cm2, aplikowaną na skórę podczas zabiegu. Funkcja ta umożliwia prawidłowy dobór gęstości energii do zabiegu bez względu na wielkość plamki czy odległość od powierzchni skóry. Dzięki tej funkcjonalności mamy 100% kontrolę i powtarzalność parametrów podczas kolejnych zabiegów.
Laser wyposażony jest również w głowicę frakcjonującą do wykonywania peelingów węglowych, zabiegów typu „Cold Rejuvenation” oraz redukcji przebarwień.
Laser posiada medyczny certyfikat CE wydany przez niemieckie laboratorium notyfikowane TUV Rheinland 0197

Dane techniczne:
Klasyfikacja lasera: Class I type B,
Typ lasera: Nd:YAG solid laser, Class 4;
Zasilanie: 220V – 240V~,50-60Hz,1500VA;
Długość fali: 1064nm ±10nm, 532nm ±10nm;
Plamka pilota: 650nm ±10nm;/5mW
Maksymala energia wyjściowa: 1064nm:1000mJ±20%, 532nm: 300mJ±20%;
Transmisja promienia lasera: 7 przegubowe ramię skrętne
Rozmiar plamki roboczej lasera: 3mm~9mm
Regulacja wielkości plamki roboczej: z pulpitu oraz niezależnie na głowicy
Długość impulsu : 6000ps;
Częstotliowść powtarzania impulsów: 1Hz~10Hz
Chłodzenie: Obieg zamkknięty wody demineralizowanej + chłodzenie powietrzem
Czas pracy ciągłej podczas zabiegu:  20 min, przerwa 10 min;
Wymiary urządzenia gotowego do pracy: wysokość – 190cm, szerokość – 46cm, głębokość – 73cm
Waga lasera: 90Kg.