Frakcjonujący laser Co2 ze skanerem – MesoFrax

Frakcjonujący laser Mesofrax CO2 ze skanerem to ablacyjny laser medyczny stosowany do usuwania zmarszczek oraz wiotkości skóry wokół oczu i ust, rozstępów, blizn potrądzikowych i pooperacyjnych, przebarwień słonecznych, likwidowania zmian wywołanych fotostarzeniem skóry. Mesofrax CO2 posiada medyczny certyfikat CE wydany przez niemieckie laboratorium notyfikowane TUV SUD.

Jego zasada działania polega na tworzeniu siatki bardzo wąskich kraterów o średnicy ok.0,1mm i gęstości pokrycia powierzchni od 9 do 400 punktów na 1 cm2 skóry. Głębokość wnikania w skórę zależy od energii impulsu i może sięgać nawet ok.3mm. Energia regulowana jest w zakresie od 1 do 200 mJ na impuls a całkowita moc lasera to 35W. W chwili obecnej jest to jeden z najbardziej uniwersalnych medycznych laserów typu CO2 w mikropunktowej technologii ablacyjnej!

Ogromną zaletą działania Mesofrax Co2 jest galvanometryczny system skanujący służący do zachowania podczas zabiegu nietkniętych obszarów nieuszkodzonej tkanki pomiędzy głębokimi kanałami uszkodzeń, wywołanymi impulsami laserowymi. Dzięki systemowi skanującemu odstępy pomiędzy impulsami są jednakowe i pola robocze nie nachodzą na siebie. Równa siatka zdrowej skóry pomiędzy impulsami lasera umożliwia znacznie szybszy proces gojenia. System chłodzenia nadmuchem obszaru roboczego powoduje że odczucia podczas zabiegu są znacznie mniej intensywne. Przy zastosowaniu Mesofrax Co2 znakomite efekty uzyskuje się znacznie wcześniej (1-2 zabiegi), niż przy metodzie nieablacyjnej, zwłaszcza w przypadku głębokich blizn, zmarszczek i  rozstępów. Efektem ubocznym jest dłuższy czas gojenia (ok.7-10 dni).

Dwa tryby pracy (frakcjonujący dynamiczny i statyczny), regulowana moc impulsu w trybie pracy oraz zmienne kształty pola skanowania, umożliwiają łatwe prowadzenie zabiegów nawet na najtrudniejszych obszarach skóry i gwarantują doskonały jednolity efekt zabiegu.

Tryb chirurgiczny (cutting mode) po podłączeniu standardowej głowicy umożliwia usuwanie znamion, pieprzyków i narośli.

Nowoczesna i ergonomiczna konstrukcja z regulowanym kontem nachylenia ekranu LCD umożliwia wygodną pracę bez odrywania się od pacjenta.

Potężnej mocy tuba Co2 35W daje nam lepszą jakość pracy lasera ponieważ urządzeni pracuje podczas większości zabiegów z mocą ok 30-40%. Generator laserowy typu Metal RF nie jest przeciążony, a jego trwałość  jest wielokrotnie większa niż klasycznych generatorów szklanych (tzw. tuba szklana)

Wskazania do zabiegów Mesofrax Co2:

  • blizny potrądzikowe, powypadkowe, pooperacyjne, oparzeniowe
  • zmiany wywołane fotostarzeniem skóry
  • zmarszczki i wiotkość skóry wokół oczu i ust
  • wiotkość skóry np. ramion, brzucha
  • płytkie, rozległe zmiany naczyniowe
  • melazma
  • rozstępy

Efekty działania lasera CO2 w czasie:

Wygląd panelu sterowania (poniżej):

 

Głowica frakcjonująca

 

Głowice do „cutting mode”

Dane techniczne:

Długość fali 10600nm
Typ emitera lasera Co2 glass laser tube
Wielkośc plamki roboczej lasera 0,1mm
Moc generatora lasera 35W
Rozmiar ekranu dotykowego LCD 10,4″
Gestość pokrycia impulsami regulowana 5 – 95%
Obszar skanowania do 20 x 20mm
Kształty skanowania koło, trójkąt, kwadrat, okrąg, prostokąt, romb
Tryby skanowania std, random, repeat
Laser pilotujący skanera 630nm
Zasilanie 220 – 240V 50/60Hz
Wymiary (szer, dług, wys ) z ramieniem 30 x 45 x 175cm
Waga 45kg